İşçi Derneği
Mimarhayrettin Mh. Bostan Sk. No:6/42, Beyazıt-Fatih,İstanbul
İşçi Derneği Danışma Hattı: 0 850 255 0 250
P.tesi-C.tesi: 08:30 - 20:00

işçi alacakları deyince akla gelen alacaklar; kıdem tazminatı, ihbar  tazminatı, fazla mesai, genel tatil ücreti, yıllık izin , hafta tatili alacağı, kötüniyet tazminatı, maaş ve sosyal sigorta hakkı gelmektedir.

Hiçbir Hak Verilmez; Haklar alınır.

Kurumsal şirketlerde çalışan işçileri bir kenara bırakırsak, günümüzdeki işçilerin büyük çoğunluğu iş kanununda belirtilen işçi alacakları haklarını alamamaktadır. İşçi hakkı olanı isteyememektedir. Ta ki bıçak kemiğe dayansın. Bu durumda da ne yapacağını bilememektedir.Haklarının ne olduğunu bilmediğinden patronun vermiş olduğuyla yetinmektedir. Burada biz devreye girip haklarının neler olduğunu, bu süreçte neler yapılmasını gerekiyorsa profesyonel destek alması gerektiğini söylemekteyiz. İşçinin hakkını eski işvereninden hukuk yardımıyla almaktayız.

Geç Gelen Adalet Adalet Değildir

İşçi ile işveren arasındaki uyuşmazlıkların başında bahsettiğimiz haklar gelmektedir. İş mahkemelerinin yükü çok fazla olduğundan ve yargılama sürelerinin uzamasına ve buna bağlı olarak adaletin gecikmesine neden olmaktadır. İş kanunda yapılan son değişiklik ile Arabuluculuk Kurumu gelmiştir.İşçiyi bu kurumda veya gerekirse dava sürecinde destekleyip tüm haklarını almayı sağlamaktayız.

Sorunu Sor

Adınız Soyadınız *
Your Email address
Mesaj Konusu
Telefon Numarası *
Mesaj Detayı *

* ile işaretlenmiş alanlar zorunludur