İşçi Derneği
Mimarhayrettin Mh. Bostan Sk. No:6/42, Beyazıt-Fatih,İstanbul
İşçi Derneği Danışma Hattı: 0 850 255 0 250

Biz Kimiz?

10 yılı aşkındır bir grup hak savunucu dostlarla işçi derneği  kuruldu. Günümüzde işçilerin büyük kısmı sendikasız çalışmaktadır. Sendikalı çalışanlarda bağlı oldukları sendikaların ideolojik düşünce biçimlerinden dolayı asıl yapmaları gereken işi yapmamaktadırlar.

Sendikaların asıl işi işçi haklarını savunmaktır.  işçi derneği olarak biz bu ihtiyaçtan yola çıkarak işçi kardeşlerimizle birlikte hareket etmekteyiz. Fakat bizdeki sendikalar koltuk ve siyasi rant peşinde koşmalarından dolayı işçinin hakkını savunamamaktadırlar.

Bunun yanında sendikasız ve kıdem, ihbar vs tazminatlarına hak kazanan işçilerin %85'i maddi imkanları veya bilgisizlikten dolayı haklarını arayamamaktadırlar. Tam olarak derneğimizin asıl amacı hak arayamayaN işçilerin haklarını aramada destek olmaktır. Buna ek olarak işçilere sahip oldukları haklar konusunda bilgilendirme çalışmaları yapmaktır.

iscider.org
Misyon

işçi derneği olarak İşçi kardeşlerimizin hak arama yollarında bilgilendirmek, destek olmak bunun yanında dava sürecini takip etmektir.

Haksızlığa uğrayan kardeşlerimizin haklarına kavuşmalarını sağlamak asıl işimizdir. Ama önceliğimiz haksızlığa uğramadan işçi kardeşlerimizin haklarını öğrenmelerini sağlamaktır.

iscider.org
Vizyon

Gelecek yıllarda hakkını bilmeyen işçi kalmayana kadar tüm çalışmalarımıza devam edeceğiz. Haksızlığa uğrayan kardeşlerimizin tüm mücadelelerinde işverenler bilecekler ki işçiler bu mücadelelerinde yanlız değiller.

Sorunu Sor

Adınız Soyadınız *
Your Email address
Mesaj Konusu
Telefon Numarası *
Mesaj Detayı *

* ile işaretlenmiş alanlar zorunludur