Bursa da tekstil atölyesinde ustabaşı olarak 5 yıldır çalışıyorum. Benle beraber 7 işçi hırsızlık suçlamasıyla işten herhangi bir tazminat alamadan işten çıkarıldık. Herhangi bir delil vs olmadan suçlandık.

Fakat daha sonra hırsızlığın müdür tarafından yapıldığı ortaya çıkmasına rağmen üzerimizdeki bu suç kaldırılmadı ve işe geri alınmadık. Hırsızlıktan dolayı işten çıkarıldığımızdan dolayı işde bulamadık işsizlik maaşıda alamadık. Resmen köşeye sıkıştık. Bir kaç avukatla görüştük fakat bizden ciddi avukatlık ücreti istediler.

Zaten elimizde ne iş ne de kenarda paramız var. Arkadaslardan birisi internette böyle bir dernek olduğunu gidip görüşmemizi belki bir yardım alabileceğimizi söyledi. Yapacak bir sey olmadığından dernek sayfasına sıkıntımızı yazdık onlardan detaylı sorularla geri dönüş yaptılar. Olayı net bir şekilde öğrendikten sonra aramızdan bir arkadaş istanbula dernek merkezine gidip görüştü. Yardımcı olacaklarını tüm haklarımızı geri alacağımızı söylemişler. Hakkaten de dediklerinin arkasında durup tüm haklarımızı almamızı sağladılar .

Allah razı olsun sizden